Τρίτη, 28 Οκτωβρίου 2014

Οι φετινές προσδοκίες για το τμήμα

Εφικτός στόχος για φέτος, η συμμετοχή στον τελικό, καθώς μετά τον Ολυμπιακό βάση ρόστερ, είμαστε η πιο δυνατή ομάδα.

Από της προσθήκες ξεχωρίζει η επιστροφή του Καραμπέτσου κάτω
από τα γκολπόστ, του Καλογεράκου (18χρ.,περιφερειακός) ο οποίος πέρυσι αναδείχθηκε καλύτερος νέος του πρωταθλήματος, ενώ με το πράσινο σκουφάκι θα αγωνίζονται οι νεαροί φουνταριστοί Σαρτζετάκης(ΝΟΧ) και Χαραλαμπόπουλος (Γλυφάδα), όπως και ο τερματοφύλακας Γρηγοριάδης (αρχηγός εθνικής εφήβων στο περυσινό Πανευρωπαϊκό).

Από την περυσινή ομάδα συνεχίζουν στην αρμάδα του κόουτς
Λούδη, οι: Γ. Αφρουδάκης, Παπαδόγκωνας, Ν. Κόχειλας, Θεοδωρόπουλος, Δ. Δερμιτζάκης, Σπυρόπουλος, Κομάντινα, Μιχαλόπουλος, Γερακούδης, Παπαδημήτριου.

Παρασκευή, 17 Οκτωβρίου 2014

Ξεκινάνε με ντέρμπι τα πράσινα υποβρύχια!

 Με ντέρμπι αιωνίων θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Α1 πόλο με τον Παναθηναϊκό να υποδέχεται τον Ολυμπιακό. Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί μια μέρα νωρίτερα (14/11) από την προγραμματισμένη πρεμιέρα της Α1 λόγω των υποχρεώσεων της Εθνικής ομάδας στο World League ενώ η έδρα θα ανακοινωθεί σε λίγες μέρες  αφού στο Ιλίσιο κολυμβητήριο δεν έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες.

Το πλήρες πρόγραμμα του Πρωταθλήματος της Α1 Πόλο Ανδρών για τη σεζόν 2014-15.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α' ΓΥΡΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 15 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΠΑΟΚ
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 22 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΠΑΟΚ
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 29 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ
ΠΑΟΚ-ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΝΟ ΧΙΟΥ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΑΟΚ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΠΑΟΚ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΝΟ ΧΙΟΥ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΠΑΟΚ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΠΑΟΚ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΝΟ ΧΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΠΑΟΚ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΝΟ ΧΙΟΥ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΑΟΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΠΑΟΚ

Β' ΓΥΡΟΣ

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΠΑΟΚ-ΝΟ ΧΙΟΥ
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΟΚ-ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΝΟ ΧΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΑΟΚ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΝΟ ΧΙΟΥ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΠΑΟΚ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΠΑΟΚ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΝΟ ΧΙΟΥ

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΝΟ ΧΙΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΠΑΟΚ

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΠΑΟΚ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΑΟΚ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΝΟ ΧΙΟΥ

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΠΑΟΚ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΜΑΙΟΥ 2015
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ-ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΠΑΟΚ

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΜΑΙΟΥ 2015
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΝΟ ΧΙΟΥ
ΠΑΟΚ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

Πέμπτη, 16 Οκτωβρίου 2014

Κληρώνει για την Α1 πόλο

Πραγματοποιείται αύριο (16/10) το μεσημέρι (12.30) στο ξενοδοχείο LONDON της Γλυφάδας, η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Η έναρξη του 29ου πρωταθλήματος Α1 Ανδρών προγραμματίζεται για τις 15 Νοεμβρίου 2014 .

Στην Α1 Ανδρών, προβλέπεται φέτος η συμμετοχή των 6 πρώτων ομάδων της κανονικής περιόδου στα πλέι οφ, ενώ οι 4 τελευταίες (θέσεις 9-12) θα παίξουν στα πλέι άουτ.

Σ’ ότι αφορά τα πλέι οφ, η Α’ φάση διεξάγεται με τα ζευγάρια 3ος – 6ος, 4ος – 5ος με τους δύο Νικητές(3 αγώνες, 2 νίκες) να αναμετρώνται στη Β’ φάση με τον 1ο και 2ο αντίστοιχα (3 αγώνες, 2 νίκες). Οι Νικητές στην Γ’ φάση παίζουν στον τελικό (5 αγώνες, 3 νίκες) και οι ηττημένοι για 3η – 4η θέση (3 αγώνες, 2 νίκες).

Σ’ ότι αφορά τα πλέι άουτ, έχουμε τα ζευγάρια 9ος – 12ος και 10ος – 11ος (3 αγώνες, 2 νίκες). Οι Νικητές παραμένουν στην Α1 και οι Ηττημένοι υποβιβάζονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Σάββατο, 11 Οκτωβρίου 2014

Το crash test των τρίφυλλων υποβρυχίων σε ένα τετραήμερο!

 Το 9ο Τουρνουά ΣΕΔΥ θα διεξαχθεί φέτος το τετραήμερο 25, 26, 27 και 28 Οκτωβρίου 2014 στα κολυμβητήρια τηςΒουλιαγμένης και Αλίμου με την συμμετοχή 8 ομάδων της Α1 Ανδρών, του ολυμπιακού, της δευτεραθλήτριας Βουλιαγμένης, του τρίτου (πέρυσι) Παναθηναϊκού και του τέταρτου ΠΑΟΚ. Στον άλλον όμιλο βρίσκονται οι Εθνικός, Χίος, Π. Φάληρο και Καλαμάκι.

Οι Όμιλοι και το πρόγραμμα αγώνων είναι:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΠΑΟΚ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΧΙΟΥ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014 - Κολ. Βουλιαγμένης
16.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014 - Κολ.Αλίμου
09.30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
10.30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΟ ΧΙΟΥ
11.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

17.00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
18.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΟΚ
20.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

Δευτέτα 27 Οκτωβρίου 2014 - Κολ.Αλίμου
12.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΠΑΟΚ
13.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΠΑΟΚ
20.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

Τρίτη 28 Οκτωβρίου 2014 - Κολ.Αλίμου
09.00 Α1 – Β2
10.00 Α2 – Β1
11.00 Α3 – Β3
12.00 Α4 – Β4

Τρίτη 28 Οκτωβρίου 2014 - Κολ.Αλίμου
17.00 Μικρός Τελικός
18.00 Μεγάλος Τελικός

Τετάρτη, 8 Οκτωβρίου 2014

Θετικές εντυπώσεις για τα τρίφυλλα υποβρύχια!

Ο απολογισμός για τους πράσινους στα ματς που έγιναν στο κολυμβητήριο του Λαιμού ήταν δύο νίκες και μια ήττα.

προχθές το πρωί το «τριφύλλι» επικράτησε με 7-5 της αντιπάλου του πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση.  Για τους «πράσινους» δεν αγωνίστηκαν οι Κόχειλας, Θεοδωρόπουλος, Δερμιτζάκης, Σπυρόπουλος και Πανταζόπουλος και για τη Βουλιαγμένη οι Χρήστος Αφρουδάκης, Τσαλκάνης, Ελμισιάν και Τίγκας.

Το απόγευμα οι δύο ομάδες «συγκρούστηκαν» και πάλι με τη Βουλιαγμένη να κερδίζει με 9-4 τον Παναθηναϊκό που αγωνίστηκε χωρίς τον Κομάντινα. Από τους γηπεδούχους έλειπαν οι Ελμισιάν και Τίγκας (τραυματίες). Να σημειωθεί ότι την Παρασκευή το βράδυ Παναθηναϊκός και Βουλιαγμένη είχαν παίξει το πρώτο φιλικό έχοντας και πολλούς νέους στη σύνθεσή τους με τους πράσινους να είναι νικητές με 12-11.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού Κώστας Λούδης μιλώντας στην εφημερίδα «Πράσινη» ανέφερε: «Είμαι ευχαριστημένος στην παρούσα φάση από τους παίκτες μου και ειδικά από τους νέους που δείχνουν διάθεση και μπαίνουν στο κλίμα της ομάδας αφομοιώνοντας πολύ γρήγορα αυτά που θέλουμε. Είμαστε σε καλό δρόμο, βρισκόμαστε όμως στην αρχή και θέλει ακόμα δουλειά».

Πέμπτη, 2 Οκτωβρίου 2014

Πρόλαβαν την παρέλαση στην ΚΟΕ… Κλήρωση στις 16 Οκτωβρίου

Για τις 16 Οκτωβρίου προσδιορίστηκε η ημερομηνία κλήρωσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της περιόδου 2014-15, με σημερινή απόφαση του ΔΣ της ΚΟΕ.

Η έναρξη του 29ου πρωταθλήματος Α1 Ανδρών, προγραμματίστηκε για τις 15 Νοεμβρίου 2014.

Τις επόμενες ημέρες θα δοθούν στην δημοσιότητα αναλυτικά και οι ημερομηνίες των αγωνιστικών της κανονικής περιόδου, αλλά και των πλέι οφ του πρωταθλήματος.

comments powered by Disqus